Kolagen rybi w proszku na włosy skórę i paznokcie

CZYM JEST KOLAGEN?

Kolagen jest głównym białkiem tkanki łącznej, powszechnym składnikiem organizmów wszystkich kręgowców. Charakteryzuje się wysoką odpornością na rozciąganie. To główny element ścięgien a także substancja odpowiedzialna za takie sprawy jak wygląd skóry (jego niedobór prowadzi do powstawania zmarszczek). W krystalicznej postaci kolagen jest zawarty w rogówce oka. Jest podstawowym składnikiem różnego typu kosmetyków (kremów i maści przeciwzmarszczkowych) i jest bardzo popularny w chirurgii kosmetycznej (np. jako wypełniacz ust).

W skład kolagenu wchodzą takie aminokwasy jak glicyny i proliny, a także hydroksyprolina i hydroksylizyna. Występuje w tkankach organizmu zwierząt, zaś jego budowa jest zależna od funkcji i miejsca występowania. Kolagen występuje w postaci ośmiu zasadniczych typów:

Typ I – najczęściej spotykany. Występuje w tkance, która tworzy blizny, w ścięgnach, tkance łącznej kości, skórze oraz tkance podskórnej.
Typ II – występujący w chrząstkach stawowych.
Typ III – tworzący włókna tkanki łącznej właściwej siateczkowej.
Typ IV – występujący w błonie podstawnej.
Typ V – będący wypełnieniem kolagenu typu I.
Typ VI – odmiana typu V.
Typ VII – występujący np. w skórze i na powierzchni tętnic.
Typ VIII – pojawiający się w śródbłonku, a więc w tkankach, które tworzą błony śluzowe i wnętrze żył i tętnic.

Wśród rodzajów kolagenu można wyróżnić:

Kolagen hydrolizowany – inaczej żelatyna. chętnie wykorzystywany przez producentów tańszych kosmetyków jako zamiennik natywnego białka kolagenowego, nie posiada jednak pełnej wartości jak naturalne kolageny.
Kolagen zwierzęcy – początkowo, przed przeprowadzeniem badań nad kolagenem rybim, był najczęściej wykorzystywanym typem tej substancji. Jednak okazało się, ze nie posiada tak wiele wartościowych substancji oraz może być szkodliwy dla zdrowia.
Kolagen roślinny – tzw. fitokolagen. Takim mianem określa się wielocukry pochodzenia roślinnego, które na skórze dają efekt filmu ochronnego i ściągania podobny do kolagenu zwierzęcego.
Kolagen liofilizowany – wykorzystywany jest w suplementach diety zwłaszcza tych przeznaczonych do regeneracji skóry, kości i chrząstek. Kolagen liofilizowany znajduje również zastosowanie przy produkcji maseczek do twarzy oraz płatów i opatrunków kolagenowych
Mikrokolagen – niewielkie cząsteczki białkowe (oligopeptydy), które naśladują fragmenty naturalnego kolagen

KOLAGEN RYBI

Kolagen rybi jest sprzedawany w różnych postaciach – w tabletkach, w żelu czy w postaci płynnej. Ostatni coraz bardziej popularny jest kolagen w proszku. Wszelkie jego postacie nie podlegają procesowi metabolizmu. Nie jest on wydalany, ale niemalże w stu procentach wchłaniany przez organizm. W swojej czyste postaci rybi kolagen występuje w trzech kolorach, zależnie od części ryby z której jest pozyskiwany. Platynowy i grafitowy kolagen rybi pochodzą z brzucha ryby, zaś srebrny z jej boków. Wszystkie posiadają niemalże takie same właściwości, choć platynowy jest najsilniejszy.

WPŁYW KOLAGENU RYBIEGO NA CIAŁO LUDZKIE

Kolagen rybi w proszku, tabletkach czy też w płynie ma ogromny wpływ na lepsze funkcjonowanie i sprawność stawów. Ale ponadto wpływa także na inne części ciała ludzkiego.

Wpływ kolagenu rybiego na skórę ludzką – zawartość kolagenu drastycznie spada w okresie menopauzy u kobiet i w tym czasie pojawia się na skutek tego najwięcej zmarszczek. Kolagen, szczególnie pochodzenia rybiego, bardzo spowalnia ten proces, poprzez wzmacnianie struktury skóry, poprawę jej elastyczności oraz usuwanie przebarwień.
Wpływ kolagenu na cellulit – cellulit powstaje również w wyniku utraty kolagenu w skórze, a co za tym idzie utraty niektórych właściwości tkanki łącznej. Na skutek zażywania kolagenu można uzyskać równowagę w ciele i zapobiec powstawaniu cellulitu. Poza tym substancja ta wpływa na zmniejszenie powstawania zgrubień oraz guzków podskórnych.
Kolagen a gojenie ran – kolagen wpływa na przyspieszenie procesu gojenia ran. Dzięki jego zażywaniu włókna kolagenowe są prawidłowo ułożone, co wpływa na mniejszą widoczność i wygładzenie blizn i ran.
Wpływ kolagenu na włosy – kolagen wpływa na strukturę włosa, który dzięki niemu staje się grubszy, mocniejszy i mniej łamliwy.

KILKA PORAD JAK WYBRAĆ KOLAGEN RYBI W PROSZKU

Przy wyborze kolagenu rybiego w proszku warto kierować się kilkoma wskazówkami.

Po pierwsze więc dobrze jest zwrócić uwagę na dawkę kolagenu zawartą w danym specyfiku. Dzienna dawka kolagenu powinna wynosić około 4000 mg i stosowanie takiej ilości tej substancji najlepiej wpływa na skórę, dolegliwości stawowe oraz wygładzanie zmarszczek.

Warto również zasięgnąć opinii innych, przeglądać strony producentów i poczytać nieco na forum internetowym. Przy zakupie w aptece czy drogerii posiada się pewność, że dany produkt był przebadany i posiada wysoką jakość. Z kolei w przypadku zakupów w sklepie internetowych warto zwrócić uwagę czy producent jest rzetelny, jaka jest jego reputacja, czy posiada certyfikaty i jakieś nagrody za jakość.

Sprawą niezwykle istotną jest przyswajalność kolagenu. Kolagen w proszku jest bardzo dobrze przyswajalny, o wiele bardziej niż np. w postaci tabletek. Poza tym rybi kolagen w proszku świetnie wnika w głąb skóry, a to na skutek DNA zbliżonego do ludzkiego, co pozwala na błyskawiczne uzupełnianie wszelkich niedoborów. Ważne jest także by przyglądać się składnikom dodatkowym – zawartość witaminy C np. zwiększa wchłanianie kolagenu, zawartość glukozaminy – ma dobry wpływ na stawy i ich kondycję.

KOLAGEN RYBI W PROSZKU OPINIE

premiumcollagen5000Opinie na temat kolagenu rybiego w proszku jakie można odnaleźć w Internecie są w przeważającej mierze bardzo pozytywne. Najczęściej chwalona jest forma w jakiej występuje, która jest o wiele bardziej wygodna i cechuje się lepszą wchłanialnością do organizmu. Panie używają kolagenu rybiego w proszku dosypując go do soków, jogurtów, a nawet kawy czy herbaty. Podkreślają, że prawie w ogóle nie czuć żadnej różnicy w smaku i jest świetnym uzupełnieniem codziennej diety. Niektóre z użytkowniczek polecają szczególnie premiumcollagen5000, jako że znakomicie wpływa na odbudowę skóry, paznokci i włosów i w pełni pochodzi z najwyższej klasy ryb morskich (produkt można kupić na stronie >> ZOBACZ ).

Część pań wypowiadających się w internecie na temat kolagenu w proszku zwraca uwagę, że w bardzo szybki sposób wpływa na wzmocnienie paznokci. Doskonale poprawia również kondycję skóry i włosów. I to już w dość krótkim czasie po jego zażywaniu (około miesiąca). Świetnie wpływa również na stawy. Często spotykane wypowiedzi na temat omawianej substancji to „miło mnie zaskoczył swym działaniem”, „fantastyczny produkt”, „super”, „mistrzostwo świata ten kolagen”, ”rewelacja” i tym podobne słowa zachwytu. Użytkowniczki zwracają uwagę również na jego smak oraz bardzo dobrą rozpuszczalność. W zasadzie nie ma żadnych negatywnych opinii na temat rybiego kolagenu w proszku w Internecie. Podkreśla się także jego bezpieczeństwo i brak jakiegokolwiek szkodliwego wpływu na zdrowie zażywających.

Zobacz kolagen rybi w proszku >> PremiumCollagen5000

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.